Ostnatý drát

Žiletkový drát je vlastně modernizací ostnatého drátu. Žiletkový drát se sestává z jednoho drátu jako jádra, do kterého jsou s krátkými mezerami upevněné „žiletky“, neboli nabroušené plátky tenkého plechu. U ostnatého drátu je jádro tvořeno dvěma do sebe navzájem stočenými dráty, které nesou v určitých pravidelných intervalech po celé své délce čtyřostné bodliny směřující v každém směru. Žiletkový drát je určen pro opravdu extrémně spolehlivé zabezpečení objektů a prostorů, pokud však hledáte bezpečnostní opatření pro plot u vašeho rodinného domku nebo u vaší zahrádky, která se stává cílem nájezdů pobertů vaší úrody, je pro vás ostnatý drát ideální. Žiletkový drát by totiž na plotku domku či zahrádky působil spíše komickým dojmem a navíc by mohlo dojít k obvinění z ohrožování zdraví kolemjdoucích osob.

Tip: Přemýšlíte, jaká si pořídit garážová vrata? Dnes patří mezi neoblíbenější typy zřejmě výklopná vrata nebo sekční vrata. Vyrábějí se v mnoha rozměrech a také v různých provedeních a s různými pohony vrat. Vybrat si tak můžete vrata, která budou přesně odpovídat Vašim představám.

Ostnatý drát a jeho údržba

Ostnatý drát má oproti žiletkovému drátu jednu nespornou výhodu. Je to jeho nízká pořizovací cena. Ostnatý drát není náročný ani na údržbu. Některé ostnaté dráty se navíc vyrábějí s plastovou bužírkou na povrchu, která velice efektivně zabrání nežádoucí korozi. Pokud vlastníte ostnatý drát bez bužírky, měli byste jej čas od času natřít. Pokud jej například umisťujete na drátěný plot, můžete jej natřít rovnou s ním, aby ostnatý drát nepůsobil esteticky rušivým dojmem. Na mnohých starých plotech se setkáváme se zcela prorezavělými ostnatými dráty, které nedělají svým majitelům zrovna tu nejlepší vizitku. Rezavý ostnatý drát se může stát zdrojem nebezpečného infekčního onemocnění při poranění, proto bychom měli na jeho povrchovou údržbu skutečně zodpovědně dbát. Při natírání však nenanášejte příliš silnou vrstvu barvy na hroty ostnů. Ostnatý drát tak zcela pozbývá svého účelu.Žiletkový drát – Menu:

Kontakt:

Žiletkový drát nabízí:

Žiletkový drát

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Partneři: