Žiletkový drát – věznice

Zřejmě nejstřeženějšími objekty, kde je nutnost zamezení úniku osob opravdu výsostně důležitá, jsou věznice. Zde může mít případný únik osoby opravdu fatální následky, proto je nutno provést zabezpečení opravdu s co největší mírou spolehlivosti. V minulosti byly zdi a ploty českých i světových věznic vybaveny pouze ostnatým drátem, který byl nepochybně slabým místem, a nejeden vězeň toho také náležitě využil. Žiletkový drát však znamenal v tomto smyslu černou čáru přes útěkový rozpočet vězňů. Nejenže jsou zdi věznic nesmírně vysoké a už jen samotné zdolání vrcholu je takřka nemožné, navíc čeká horolezce ve vězeňském mundůru na vrcholu ostré přivítání. Žiletkový drát znamenal pro vězeňské zdi to, že jsou zkrátka nezdolatelné. Vězně však tato skutečnost od pokusů o útěky neodradila. Snaží se najít slabá místa věznice v jiných místech. Známé jsou například útěky v dodávce se špinavým prádlem či v zásobovacím voze.

Žiletkový drát – hermetické uzavření prostoru

Jak bylo uvedeno, žiletkový drát zamezuje průniku nežádoucích osob do objektu, a stejně tak brání průniku osob střežených ven z objektu. Žiletkový drát a jeho používání má však svá omezení, která jsou dána jeho nebezpečností. Při instalaci žiletkového drátu platí pravidlo, že by měl být umístěn tak, aby běžného občana neohrožoval a osobě s nekalými úmysly v jeho činnosti zabránil. Žiletkový drát byl například objektem kontroverze v případě obsazení vojenského objektu v Brdech. Ekologičtí aktivisté se přivázali ke stromům ve vojenském prostoru, aby tak vyjádřili svůj nesouhlas se stavbou radaru. Aby pověřené osoby podobné situaci napříště zamezily, byl natažen kolem pozemku žiletkový drát. Žiletkový drát přístupu nepovolaných osob zabránil, byla ovšem ohrožena lesní zvěř, která se o drát zraňovala. Žiletkový drát je tedy nutno instalovat vždy bezpečně s ohledem na okolní podmínky.Žiletkový drát – Menu:

Kontakt:

Žiletkový drát nabízí:

Žiletkový drát

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Partneři: