Žiletkový drát – vojenský

Jak už to u všech převratných vynálezů, ať už na poli chemickém, elektronickém či strojírenském, chodí, ty nejzásadnější objevy a technologie mají svůj původ většinou v uplatnění pro vojenské účely. Vojenský průmysl je totiž oblastí, do které teče nejvíce peněz na vývoj nových prostředků. Ani žiletkový drát netvoří v tomto ohledu výjimku. Nebylo to pro potřeby ochrany vlastnictví skladů ani továren, proč žiletkový drát spatřil světlo světa. Jednalo se o potřebu vojenskou. Ostnatý drát zažil svůj boom v době první světové války, kdy patřil k neodmyslitelné výbavě zákopů. Ostnatý drát byl umístěn před zákopy na dřevěných trojnožkách a bránil tak průniku nepřátelského vojáka, který by mohl proniknout až těsně k zákopu a vhodit do něj granát.

Žiletkový drát jako provizorní vězení

Dnes již se zákopové války neuskutečňují ale ostnatý drát, respektive žiletkový drát na ploty je potřeba ve vojenství stále. Žiletkový drát například slouží při nynější operaci v Afghánistánu, kde s jeho pomocí vytvářejí vojáci provizorní věznice, kam umísťují na dobu nezbytně nutnou své zajatce z teroristické organizace Talibán. Vojáci vytvoří pomocí žiletkového drátu ohradu, kam teroristy dočasně v polních podmínkách umístí, nežli jsou převezeni do skutečné věznice. Žiletkový drát však vojáci využívají i ve městech při mimořádných situacích. Když například hrozí napadení ambasády či jiné budovy bývají přistaveny obrněné transportéry a celý objekt je obehnán žiletkovým drátem.Žiletkový drát – Menu:

Kontakt:

Žiletkový drát nabízí:

Žiletkový drát

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Partneři: